SPORT W SZKOLE

 

2013/2014        2014/2015        2015/2016    2016/2017       2017/2018

horizontal rule

                                           

Powiatowe Zawody Indywidualne i Drużynowe w Tenisie Stołowym
ORLIK 2013- PUCHAR DONALDA TUSKA
GMINNE ZAWODY HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE
KOLARSTWO GÓRSKIE  MTB

 

horizontal rule

Powiatowe Zawody Indywidualne i Drużynowe w Tenisie Stołowym

Sukcesem zakończył się udział reprezentantów naszego gimnazjum w Powiatowych Zawodach Indywidualnych i Drużynowych w Tenisie Stołowym, który tym razem odbył się w Osieku. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Pietrańczyk i Patryk Folga. W zawodach indywidualnych Jakub Pietrańczyk zajął wysoką drugą lokatę, zapewniając sobie tym samym awans do następnego etapu.  Patryk Folga uplasował się na VI. miejscu. W zawodach drużynowych nasi tenisiści zdobyli II. miejsce i awans do kolejnego etapu rozgrywek. Gratulujemy!

/Piotr Balonek/

horizontal rule

powrót

ORLIK 2013- PUCHAR DONALDA TUSKA

                        Reprezentacja naszej szkoły wzięła po raz pierwszy udział w turnieju piłkarskim pod patronatem Donalda Tuska, który odbył się na Orliku w Palczowicach. Występy naszych uczniów zakończyły się sukcesem, ponieważ wygraliśmy wszystkie mecze zajmując pierwsze miejsce w tych zawodach. Oprócz naszej szkoły udział wzięły reprezentację szkół z Podolsza oraz Graboszyc.
                        Zdobywając pierwsze miejsce nasza szkoła przeszła do kolejnej rundy tych zawodów, która odbywała się w Oświęcimiu. Zmierzyliśmy się tam z reprezentacją szkoły sportowej z Oświęcimia, klasą piłkarską z Kęt oraz reprezentacją Spytkowic. W wyniku zmagań sportowych nasi uczniowie wygrali dwa mecze: pierwszy z Oświęcimiem, a drugi ze Spytkowicami. Niestety w meczu finałowym musieliśmy uznać wyższość drużyny z Kęt. W tym miejscu należy zaznaczyć, że drużyna z Kęt zajęła czwarte miejsce w Polsce w zeszłorocznej edycji zawodów piłkarskich. Należą się ogromne brawa dla naszych chłopaków za podjętą walkę oraz wywalczenie drugiego miejsca.

/Piotr Balonek/

horizontal rule

powrót

GMINNE ZAWODY HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

                                                                                            

                 W dniu 17.10.2013 na hali sportowej w Zatorze zorganizowane zostały gminne zawody w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół gimnazjalnych z Podolsza, Graboszyc oraz z Zatora. W wyniku zmagań sportowych pierwsze miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca Zatorskie gimnazjum uzyskując tym samym prawo startu w zawodach powiatowych. Reprezentanci naszej szkoły wygrali oba mecze w bardzo dobrym stylu. W skład naszego zespołu wchodzili następujący uczniowie: Damian Jarzyna, Konrad Syrek, Krzysztof Wolanin, Adrian Celej, Patryk Wątroba, Marcin Matusik, Michał Rozpond, Kacper Szczygieł, Jarosław Mika, Kacper Celej, Dawid Adamus, Patryk Folga.

/Piotr Balonek/

 

horizontal rule

powrót

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

                    W dniu 01.10.2013 na obiektach sportowych MOSiR Oświęcim odbyły się powiatowe zawody sportowe w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu. Sukcesem naszej szkoły było wywalczenie awansu w poszczególnych kategoriach na zawody wojewódzkie. Kamil Hajduk uczeń klasy czwartej naszej szkoły zajął premiowane piąte miejsce. Wśród klas gimnazjalnych Dawid Adamus wywalczył czwartą lokatę, a Natalia Chojna zajęła miejsce drugie. Pocieszającym jest fakt, że rokrocznie uczniowie naszej szkoły kwalifikują się na zawody wojewódzkie, co jest dużym sukcesem.

/Piotr Balonek/

horizontal rule

powrót

KOLARSTWO GÓRSKIE  MTB

W dniu 19.09.2013 r  w Oświęcimiu odbyły się zawody powiatowe w kolarstwie górskim MTB.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 A Gimnazjum Natalia Chojna, na co dzień trenująca w Uczniowskim Klubie Sportowym ,, Sokół ‘’ przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zatorze. Zajmując drugie miejsce w powiecie uzyskała awans do zawodów wojewódzkich, Które odbędą się 26.09.13 r w Myślenicach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 /A. Nowokuński/

horizontal rule

powrót

Rok szkolny 2011/2012
                                                                   

                                                                     Sukcesy Reprezentacji szkoły
                                                                    Leskowiec i nasze zajecia z Wf-u                                                                 
                                                                    Gminne indywidualne biegi przełajowe

 

horizontal rule

powrót

SUKCESY REPREZENTACJI SZKOŁY

29 września 2011r. w Oświęcimiu odbył się zawody sportowe - INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE etap: powiatowy. Reprezentacja Gminy
Zator, która składała się (m. in.) z 20 uczniów naszej Szkoły wywalczyła następujące miejsca: ciąg dalszy artykułu (pdf)

.

horizontal rule

horizontal rule

powrót

Leskowiec i nasze zajecia z Wf-u

23 września. Dzień wyjątkowo piękny. Słońce od południa śmiało wyglądające za chmur rzucało snop ciepłych promieni słońca, które dodawały blasku twarzom osób naszej wycieczki. Wyprawę na Leskowiec zaplanowaliśmy kilka dni wcześniej. Wycieczka została zorganizowana w ramach zajęć fakultatywnych z wychowania fizycznego. Całą naszą grupą tj. kl. II i III LO wraz z wychowawcami panią Moniką Batek i panem Piotrem Balonkiem wyruszyliśmy z Zatora ok. godziny 12.30. Bus zawiózł nas do Ponikwi, skąd czekało nas ok. 6 km drogi do celu.  Po zbiórce ruszyliśmy zdobywać szczyt. Droga początkowo zapowiadająca się całkiem przyjemnie wcale taka nie była. Dopiero po 40 minutach przyszedł czas na odpoczynek. Każdy bowiem marzył o tym, by choć na chwilę usiąść. Ale „postoje” mają to do siebie, że zawsze są za krótkie. Po chwili posłusznie ruszyliśmy dalej. Kolejna przerwa – schronisko była jak „raj utracony” zbyt odległa. Daliśmy jednak rade. Po dotarciu do schroniska, gdzie mogliśmy się posilić i odpocząć, żwawo ruszyliśmy na szczyt, z którego podziwialiśmy piękną panoramę Tatr. Po kilkudziesięciu minutach ruszyliśmy w drogę powrotną. Podczas wycieczki dało się słyszeć śmiech, śpiew i wesołe rozmowy. Około godziny 20.00 wróciliśmy do Zatora, skąd rozeszliśmy się do domów. Mam nadzieję, że pomimo wszystko wycieczka przypadła do gustu wszystkim uczestnikom i jeszcze kiedyś ją powtórzymy.

/Karolina Wróbel i Klaudia Rybarczyk/

horizontal rule

powrót

Gminne indywidualne biegi przełajowe

W dniu 22.09.2011 o godz. 14.30 na obiekcie sportowym LKS „Zatorzanka”  odbyły się gminne zawody w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Gminnych Igrzysk (SP) i Gminnej Gimnazjady Młodzieży (Gimnazjum). W zawodach wzięło udział 45 uczniów z pięciu szkół podstawowych terenu gminy Zator oraz 43 uczniów z gimnazjum. Uczniowie biegli na dystansie 1000 m chłopcy i 800 m – dziewczęta. Zawodników podzielono również na odpowiednie kategorie wiekowe.
               
Zgodnie z regulaminem Szkolnych Związków Sportowych kwalifikacje do zawodów powiatowych otrzymują uczniowie z pierwszych sześciu miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych (osobno dziewczęta i chłopcy). Zdobywcy pierwszych trzech miejsc według zasad kwalifikowania otrzymali dyplomy, dla wszystkich uczniów dostępna była woda mineralna. Zawody zorganizowane zostały przy pomocy środków budżetowych Gminy Zator.
                Najlepszymi biegaczami i biegaczkami w kategorii szkół podstawowych zostali: Katarzyna Polanek, Aleksandra Matusyk i Paulina Kobylańska (z Zatora), a także Dominik Ściupider i Witold Woźniczka ( z Zatora) oraz Patryk Mika (z Podolsza).
                Wśród uczniów gimnazjum są to: Angelika Mandziej, Dorota Balonek, Magdalena Kajfasz oraz Jarosław Mika, Piotr Leszczyński (z Zatora) oraz Kamil Gazela (z Graboszyc).  Wszystkim zakwalifikowanym życzymy powodzenia na dalszym etapie.

/na podstawie sprawozdań nauczycieli WF/

horizontal rule

powrót

Rok szkolny 2010/2011

Eliminacje do Licealiady Młodzieży w halowej piłce nożnej
Sukcesy  w kolarstwie górskim - MTB
Sukces naszych gimnazjalistów w powiatowych indywidualnych biegach przełajowych
Zmaganiom nie było końca
Najlepsi w gminnych gimnazjalnych zawodach halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców.
Bardzo dobry początek siatkarek
Comiesięczny bój siatkarek

horizontal rule

powrót

Eliminacje do Licealiady Młodzieży w halowej piłce nożnej

Dnia 22.11.2010r. odbyły się eliminacje do Licealiady Młodzieży w halowej piłce nożnej w Chełmku. W zawodach wzięły udział cztery drużyny z różnych liceów z powiatu oświęcimskiego: LO Brzeszcze, LO Chełmek, LO Jawiszowice, LO Zator. Nasza drużyna w składzie: Chachuła Tomasz (I LO), Cibor Robert (II LO), Czopek Kamil (II LO), Knapik Krzysztof (III LO), Kopiński Przemysław (I LO), Kukiełka Krzysztof (II LO), Kurzak Sebastian (I LO), Pająk Bartłomiej (II LO) i Zieliński Adrian (III LO), po ambitnej walce lecz prostych błędach w obronie niestety uległa zespołowi z Chełmka 0:3. Późniejszy mecz z Brzeszczami zakończył się wynikiem 0:5 dla Brzeszcz. W ostatnim meczu Zator uratował honor, remisując 1:1 z Jawiszowicami. Do finału zdobyły awans drużyny z Chełmka oraz Brzeszcz.
Pragniemy podziękować Urzędowi Miasta Zator za sfinansowanie wyjazdu młodzieży na zawody, co umożliwiło im pokazanie się poza gminą Zator oraz połączenie sił różnych klubów piłkarskich działających w obrębie Zatora.

(Natalia Kosowska kl I LO MSD)

horizontal rule

powrót

Sukcesy  w kolarstwie górskim - MTB

Reprezentanci naszej szkoły  zdominowali gimnazjadę i licealiadę w Oświęcimiu, z finału wojewódzkiego przywieźli medale.
Dnia 20 września odbyły się powiatowe zawody w kolarstwie górskim-MTB. Reprezentanci naszej szkoły absolutnie zdominowali gimnazjadę i licealiadę w Oświęcimiu. W licznej kategorii starszych kolegów-licealistów  zdecydowanie wygrał Arkadiusz Żabinski, uczeń  II LO. Po ukończeniu wyścigu przez wszystkich zawodników rozpoczęto start chłopców i dziewcząt z gimnazjum.

Kamil Bukowski z naszej szkoły dotarł jako pierwszy do mety, zdobywając drugi złoty krążek. Medalową kropkę nad „i” postawiła Rita Malinkiewicz, która odniosła pewne zwycięstwo, nie dając rywalkom szans na wygraną.

Zawodnicy UKS "Sokół" Zator pod opieka pana Andrzeja Nowokuńskiego i trenera Sebastiana Żabinskiegom wywalczyli wszystko, co było możliwe. Awansowali do finału wojewódzkiego, który odbył się 23 września w Myślenicach.

Udział w tych zawodach wzięli reprezentanci klubów z całej Małopolski. Trasa wyścigu nie była bardzo techniczna, ale mimo wszystko wymagała dużego wysiłku od zawodnika. W gimnazjadzie dziewcząt nie złoto, ale brąz przypadł Ricie; zmotywowała ona swoich kolegów i w następnym starcie Arek dowiózł do mety srebrny medal. Dobrze zaprezentował się też nasz kolega- Kamil, który ukończył wyścig na 8 pozycji.

Po raz kolejny uczniowie zatorskiego liceum i gimnazjum udowodnili, że w tej dyscyplinie sportu na szczeblu powiatowym i wojewódzkim osiągają wielkie sukcesy. Oświęcimianie w klasyfikacji generalnej zajęli czwarte miejsce wśród powiatów.

horizontal rule

powrót

Sukces naszych gimnazjalistów w powiatowych indywidualnych biegach przełajowych

Na obiektach MOSiR Oświęcim odbyły się powiatowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych.   Spośród uczniów, którzy reprezentowali nasze gimnazjum w tych zawodach, dwójce udało się zająć miejsce na podium. Magdalena Kajfasz- uczennica klasy II c  zajęła III miejsce w swojej  kategorii wiekowej. Sukces udało się odnieść również Mariuszowi Kontnemu, który zdobył II miejsce wśród chłopców  klas trzecich. Zarówno Mariusz jak i Magda będą reprezentować nasze gimnazjum w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Nowym Targu.

horizontal rule

powrót

Zmaganiom nie było końca

18 września na zatorskim stadionie LKS odbyły się gminne zawody w indywidualnych biegach przełajowych. Najlepszymi biegaczkami i biegaczami naszej szkoły okazali się:

Gabriela Sermak- (w grupie dziewcząt  z klas pierwszych gimnazjum)

Magdalena Kajfasz-(w grupie dziewcząt  z klas drugich gimnazjum)

Adrian Zimnal- (w grupie chłopców  z klas pierwszych gimnazjum)

Rafał Cichoń-(w grupie chłopców z klas drugich gimnazjum)

Mariusz Kontny- (w grupie chłopców z klas trzecichgimnazjum)

[photogallery/photo4492/real.htm]

horizontal rule

powrót

Najlepsi w gminnych gimnazjalnych zawodach halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców

W dniu 5.10.2010 odbyły się w naszej szkole gminne zawody w halowej piłce nożnej. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje szkół z Graboszyc, Podolsza oraz Zatora. Wszystkie szkoły wystawiły zarówno drużyny chłopców jak i dziewcząt.
Zmagania toczyły się w systemie „każdy z każdym”, co pozwoliło wyłonić zwycięzcę, który będzie reprezentował gminę w zawodach powiatowych. Drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły wygrały wszystkie swoje pojedynki, zajmując pierwsze miejsce w zawodach.

horizontal rule

powrót

Bardzo dobry początek siatkarek

Pierwszy inaugurujący IV Ligę Kobiet mecz pomiędzy UKS Sokół Zator a KS Dwójka Kraków odbył się 02.10.2010r. na hali przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zatorze. Dziewczęta będą grać co tydzień mecze pomiędzy poszczególnymi drużynami. Całkowite wyniki będą znane dopiero w marcu. Wtedy też odbędą się ostateczne rewanże, które rozstrzygną, kto wygra awans do III Ligi.

Zawodniczki UKS Sokół Zator bardzo dobrze rozpoczęły tę ligę. Wygrały one 3-1(25:22, 18:25, 25:13, 25:22) z zespołem KS Dwójka Kraków. Ekipa ta  to ubiegłoroczny czwartoligowiec występujący pod nazwą Wawel Kraków. Wawel w poprzednim sezonie otarł się o awans do III ligi, do czego zabrakło jedynie dwóch punktów. Teraz podopieczne trenera Łukasza Mastalerza również zapowiadają walkę o jak najwyższą lokatę w lidze. W ubiegłym sezonie krakowianki  zdecydowanie wygrały w Zatorze 3:0, nie dając szans na nawiązanie walki przez nasz zespół. Teraz jednak było całkiem inaczej. Zatorzanki po intensywnym okresie przygotowawczym i zauważalnym wzroście jakości gry czuły się na boisku bardzo pewnie. Idealna gra w polu, m. in. Katarzyny Big , która otrzymała MVP meczu, umożliwiała dziewczynom bardzo dobrą grę na siatce. Zator zdecydowanie poprawił swoją zagrywkę, z którą duże kłopoty miały krakowianki. Dwójka Kraków postawiła wysoką poprzeczkę, a ich ataki często były nie do obronienia.

Nasze dziewczęta w ostatnim tygodniu borykały się z problemami zdrowotnymi, ale na szczęście większości udało się zregenerować siły i móc się pokazać publiczności, która w nowym sezonie nie zawiodła. Zawodniczki liczą na doping ze strony wszystkich zatorzan. Bardzo pomaga fakt, że gra się nie tylko dlatego, że się kocha ten sport, ale też dlatego, że ma się dla kogo grać. UKS Sokół Zator ciągle wyznacza sobie nowe cele, a obecność dodatkowych osób pomaga im je spełniać.

09.10.2010r. zatorzanki grają mecz z UKS Wolą Batorską na wyjeździe, jednak już 16 października zapraszamy wszystkich na kolejny mecz u nas. Tym razem będziemy gościć STS Sandecja Nowy Sącz. Choć Nowy Sącz pokazał już pazur, nasze dziewczyny nie odpuszczą oraz zapowiadają, że będą dawać z siebie wszystko na każdym meczu. Terminarz wszystkich spotkań dostępny jest pod adresem http://www.mzps.pl/news.php?id=290

Natalia Kosowska- Młodzieżowa Szkółka Dziennikarska

horizontal rule

powrót

Comiesięczny bój siatkarek

W pierwszą sobotę października- 02.10.2010r. odbył się pierwszy z serii turniejów III edycji Młodzieżowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. W tym roku przystępuje do gry pięć drużyn: Gimnazjum Budzów, UKS Cross Tomice, LKS Leskowiec Rzyki, UKS Sokół Zator i ALPS Świnna Poręba.

Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, jednak te wyniki nie przesądzały jeszcze, kto wygrał. Działo się tak, ponieważ liga ta przewiduje comiesięczne turnieje, które będą organizowały poszczególne drużyny u siebie w miejscowościach. Pierwszymi gospodarzami były dziewczęta ze Świnnej Poręby.

W tym roku nastała zmiana w regulaminie turniejów i na boisku mogą być tylko trzy dziewczęta z rocznika '94, natomiast pozostała trójka musi być młodsza. Zasady te zostały wprowadzone po to, aby ujednolicić poziom gry oraz żeby coraz młodsze zawodniczki mogły poczuć meczową adrenalinę, równocześnie dobrze się bawiąc podczas gry. Wraz z zatorską drużyną przyjechała córka znanego polskiego siatkarza i trenera, złotego medalisty z Montrealu Ryszarda Boska – Dagmara. Wspomagała ona czynnie organizatorów spotkania, pełniąc rolę pomocnika sędziego. Pani Dagmara mogła przybyć na tę imprezę, ponieważ kilka dni wcześniej w Zatorze miała miejsce Konferencja Akademii Mistrzów Sportu - Mistrzów Życia, na której była gościem.

Kolejny turniej z tej serii odbędzie się w listopadzie w Zatorze. Serdecznie zapraszamy na hale przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, aby pooglądać, jakie postępy robią młode zawodniczki UKS Sokół Zator oraz by pokibicować i wesprzeć duchowo wszystkie drużyny. Aby na bieżąco śledzić wszystkie nowe informacje i poznać dokładne daty turniejów, zapraszamy na http://www.mojasiatkowka.pl

Natalia Kosowska -Młodzieżowa Szkółka Dziennikarska

horizontal rule

 powrót